משפחה מורכבת

כל משפחה חווה אהבות, אכזבות, תסכולים וקשיים. אך כשמדובר בחלקי משפחות, המתקבצות להן יחדיו, הקשיים מוכפלים ומשולשים. לא סתם נפוץ הביטוי: "הילדים שלך והילדים שלי מרביצים לילדים שלנו". בנוסף ליחסי הורים ילדים, הסבוכים ממילא, נוספים כאן לתסבוכת אחים למחצה, ילדי בן הזוג השני, הורים חורגים ועוד ועוד.

זוגיות זו מהווה הזדמנות שנייה לזכות באהבה, חברות, תמיכה ואינטימיות. מדובר במשימה מורכבת. כאשר אחד מבני הזוג מביא עמו לקשר ילדים, נדיר שהאיחוד עובר בצורה חלקה ונינוחה. זוגות ללא ילדים מקדישים את תחילת דרכם המשותפת לביסוס הקשר ביניהם. זוגות עם ילדים מוצאים עצמם מפנים את עיקר האנרגיה לצרכי הילדים.

משפחות מורכבות עומדות בפני אתגרים רבים ושאלות קשות. מה מקומו של בן הזוג החדש בהורות הישנה? כיצד ניתן לכל ילד תחושה ביתית טובה? איזו מערכת יחסים ליצור עם ילדיו של בן הזוג? כיצד להימנע מדריכה על יבלותיו הזוגיות של בן הזוג? מהו היחס הראוי לבן הזוג הקודם?

בטיפול אני מסייעת לכם להגדיר ציפיות ריאליות, להבין את צרכיו של כל אחד מבני המשפחה, לחלק את האנרגיה בדרך שתאפשר לכם להשקיע גם בקשר הזוגי וליצור אווירה משפחתית חמה ותומכת בה בני הזוג וילדיהם מרגישים שייכים, תורמים ומקבלים.