טיפול משפחתי

טיפול משפחתי בגבעת ברנרכל אדם – תינוק, ילד, נער, מבוגר או קשיש – הוא חלק ממערכת יחסים משפחתית שהיא המערכת החשובה ביותר עבורו. מרגע היוולדו מגלה הילד יכולות חברתיות הבאות לידי ביטוי בחיוך, קשר עין ומגע. היכולת החברתית המולדת מתפתחת עם הגיל ומטרתה לספק את צרכינו הנפשיים והפיזיים. זוהי מערכת המספקת את ההתנסות החברתית הראשונית לילד ומהווה רשת ביטחון עבור כל חבריה. ממנה ניתן לצאת ולהתמודד עם האתגרים שהעולם מציב. המערכת המשפחתית חשובה ממערכות היחסים המתקיימות במקביל – חברים, עבודה וכדומה.
החיים מזמנים לכולנו מצבי לחץ, קשיים אישיים, משברים ומצבי חרדה. קשיים אלו עלולים לעורר מתחים, לערער מערכות יחסים ואף ליצור מערכות יחסים שגויות או הרסניות. בטיפול המשפחתי אני מנסה לסייע לכל אחד מבני המשפחה . הדבר נעשה ע"י שינוי קשרי הגומלין בין בני המשפחה, סיוע בנקודות המצוקה, התחברות והעצמת היכולות של כל אחד מהם.
טיפול משפחתי הוא טיפול המשלב את כל בני המשפחה ובודק את חלקו של כל אחד מהם ותרומתו לאווירה הקיימת במשפחה. הטיפול מתחבר לנקודות החוזק במטרה ליצור אווירה תומכת ומכילה עבור כולם. בדרך כלל הפונים לטיפול משפחתי הם אנשים פתוחים בעלי השקפת עולם רחבה המודעים לעצמם ויכולים לקחת אחריות על מעשיהם וחייהם. אנשים אלו אינם מסתפקים במה שיש ושואפים ליצור קשרים ואוירה משפחתית טובה יותר מספקת.
המטרה שלי בטיפול משפחתי היא לאפשר לכל אחד מכם לבטא את תחושותיו ולהכיר בכוחותיו לשנות. כאשר נוצרת אוירה טובה ותומכת, היא מאפשרת לכל אחד מאתנו למצות את יכולותיו, לתרום למשפחתו ולסביבתו ולהתפנות גם למערכות יחסים מקבילות כמו עבודה או חברה. הטיפול מותאם גם למשפחות מורכבות המתמודדות עם ילדים שהובאו למערכת הזוגית על ידי בני הזוג, ילדים משותפים ויחסים עם בני הזוג לשעבר. כאשר נוצרת אוירה טובה ותומכת, היא מאפשרת לכל אחד מאתנו למצות את יכולותיו, לתרום למשפחתו ולסביבתו ולהתפנות גם למערכות יחסים מקבילות כמו עבודה או חברה.